eLABa konsorciumo administruojančios institucijos atstovai susitiko su LR akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriumi

2015 m. rugsėjo 23 d. eLABa administruojančios institucijos koordinatorė dr. Ž. Petrauskienė, VU Elektroninių studijų ir egzaminavimo centro direktorius dr. S. Preidys ir projektų vadybininkė R. Rupeikienė susitiko su Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriumi dr. Vigilijumi Sadausku.

Susitikime buvo pristatyta eLABa sistema ir jos funkcijos, taip pat dokumentų sutapties nustatymo posistemė EPAS, buvo aptartos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos galimybės naudotis eLABa kaupiama moksline produkcija (publikacijomis, daktaro disertacijomis, studijų baigiamaisiais darbais bei kita medžiaga).

Susitikimo metu eLABa atstovai akcentavo, jog pagal patvirtintus eLABa sistemos nuostatus kiekviena eLABa konsorciumo institucija eLABoje yra savo tvarkomų duomenų valdytoja ir tvarkytoja, todėl nėra jokio teisinio pagrindo bei teisinės galimybės teikti duomenis apie dokumentų sutaptį centralizuotai.

Kontrolierius, siekdamas prisidėti prie mokslo ir studijų kokybės, taikant plagijavimo prevencijos priemones, taip pat skatindamas efektyviai naudoti biudžeto lėšas, kvietė mokslo ir studijų institucijas bendradarbiauti su kontrolieriumi, sprendžiant su akademinės etikos ir procedūrų pažeidimais susijusias problemas, ir su eLABa, padedant jai ateityje tapti centralizuota informatyviausia ir gausiausia elektronine biblioteka. 

Pranešimas LR akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus svetainėje


Naujienos